תהליך העבודה

אתרים למובייל

אתרים למובייל

Here, right now, we understand the new rule is 'mobile first' in everything (Eric Schmidt b 1955)

באופן טבעי, בניית אתר מותאם למובייל, מתבקש בכל פרוייקט. אנו שואפים, שחווית המשתמש תישמר באותה מידה במובייל כמו במחשב שולחני. אתר מובייל מותאם, בשונה מפיתוח (Native) חוסך לנו את הצורך לפתח למערכות הפעלה שונות והוא מתאים למספר רב של מכשירים. בנוסף, מייתר את הצורך בתחזוקה של מספר גרסאות. היתרון הגדול של אתר מותאם, הינו באיתורו ממנוע חיפוש רגיל ואין צורך להורידו מחנות אפליקציות.

אנו בטייקו מאמינים שאתרים שלא יספקו חווית גלישה נכונה ומותאמת למובייל, ייפגעו בדירוג שלהם מבחינת מנועי חיפוש וברור שחווית המותג נפגעת לאלו הגולשים בסמארטפונים ונאלצים לחפש מידע באתר לא מותאם. זו לא שאלה של אם אלא מתי.. ועכשיו זה הזמן! סקר שפורסם לאחרונה הצביע שרק 6% מאתרים של 500 החברות הגדולות בארה"ב מותאמים. זה מעט, בהתחשב בעובדה ש- 20% מכלל התעבורה ברשת מקורה במכשירי מובייל:

חדירת המובייל בגלישת אינטרנט

בעיצוב אתר למובייל, יש להתחשב בכמה מצבים והתנהגויות, אלו משפיעים על הדרך בה אנו מעצבים אתר מותאם:
באתר מובייל הגלישה היא פוליכרונית(הצפת מידע ממקורות רבים) ולכן יש לחדד רק את הפונקציות המרכזיות. אין צורך להציף את כל המידע והרכיבים הקיימים באתר הרגיל.
יש לקחת בחשבון שהגלישה נעשית בתנאי חוץ. תאורת יום מסנוורת והיעדר גלישה רציפה. שימוש בצבעים מנוגדים ואייקונים גדולים הם הכרח. בגלישה מסמארטפון טמון יתרון המיקום, שכן ניתן להציף מידע רלוונטי למקום הגולש. עניין ההתקשרות בהקלקה (אחרי הכל זה מכשיר טלפון), גם הוא ראוי לניצול באופן בולט ומיידי.
הגלישה במובייל מתבצעת ממכשירים שונים, לא לכולם יש את אותה הפרופורציה והרזולוציה. כאן, אנו פועלים לפי חוקיות וסטנדרטים קבועים בתחום.
נקודה משמעותית נוספת, קשורה במסכי המגע. אנו מורגלים לפעולות שנעשות בתנועת אצבעות על גבי מסך הטאצ'. אנו מתייחסים לכך, בהטמעת טכנולוגיות שמבינות מובייל ומאפשרות לנצל בחוכמה את האפשרויות.

לנו בטייקו, נסיון רב הן בפיתוח אתרים רספונסיביים, באתרים מותאמים למובייל ובפיתוח אפליקציות Native. התנסינו בפיתוח אפליקציות בסביבת אייפון, אנדרואיד ווינדוס. אנו נבחן את קהלי היעד והמשתמשים ונדע להמליץ על הפתרונות הנכונים. תחום המובייל הופך מרכזי בעבודה שלנו, גם בתכנון חווית משתמש וגם בטכנולוגיה.