תהליך העבודה

חוויית משתמש - UX

חוויית משתמש - UX

Most people make the mistake of thinking design is what it looks like... It’s not just what it looks like and feels like. Design is how it works (Steve Jobs 1955-2011)

חווית המשתמש, עוברת דרך התכנון, לעיצוב וממשיכה לאופן היישום בפיתוח.
קיים קשר מובהק בין חווית משתמש טובה להשגת מטרות הפרוייקט. היתרון הברור שלנו בתחום זה, הוא הנסיון.
עשרות מבחני שימושיות אמיתיים, במאות פרוייקטים, חידדו אצלינו תובנות ברורות, למימוש מוצלח במגוון פתרונות רחב. יחד עם זאת, בטייקו, צוות טכנולוגי מוביל, שיכול לתמוך וליישם את הרעיונות הקריאייטיבים, המתגבשים בשלב האפיון.

בניית אתר עם חווית משתמש טובה, חייב שיתקיימו בו שלושת התנאים הבאים:
התנאי הראשון, תוכן. תוכן הוא מלך, ממש כמו בקידום: התוכן חייב להיות עדכני ומותאם לקהל היעד. בתהליך בניית אתרים בטייקו, אנו בוחנים את התוכן כבר בשלב האפיון. הגולש מחפש לקבל מידע שמתאים לו באופן מהיר ומהימן. הוא גם ככה מוצף במידע ואין לו זמן למחקרים, הוא דורש את הפתרונות מעובדים ומזוקקים, לעוסים.
התנאי השני, שימושיות. כמה קל ואינטואיטיבי יהיה לעבוד עם האתר. זה נוגע לכל רכיב באתר, בחיפוש מתקדם כמו בטופס צור קשר. לתפיסתנו, החשיבות אינה נמצאת רק בתכנון נכון של הפונקציות באתר, גם לנראות הויזואלית(צורות, גדלים, מיקומים, אייקונים, צבעים וכד') חשיבות מכרעת . עיצוב מוצלח "מסביר" את אופן השימוש באתר, מכוון לנווט נכון ועוזר למשתמש להתמצא, באופן הגיוני וקל.
התנאי השלישי, קשור במדיה ובדפדפן בה את/אתה משתמשים כעת. אחד יפרגן לעמוד עם מסך 24 אינטש ואחר יעדיף בסמארטפון ויש כאלה שתקועים עדיין על אקספלורר 7. כולם צריכים לקבל את אותה החוויה, להנות מהתמונות ומהמידע, באופן שהכי מתאים לרזולוציה בה הם בוחרים. בניית אתרים רספונסיביים, תאימות לדפדפנים – אלו תנאי יסוד בהקמה של כל אתר.